poniedziałek, 6 maja 2013

poniedziałek, 6 maja

To fakt, że już trochę późno, ale cóż - wybaczcie ciężarnej, bo czasem na pewne rzeczy wpływu się nie ma. Na przykład na to, kiedy się rodzić zacznie... A zatem tak już na przyszłość - niedługą - uprzedzam, że to najpewniej nasz ostatni poniedziałkowy wpis na ... jakiś czas. Ale z piątkowych nie zrezygnuję! Dziecię będzie musiało się dostosować! O trzymanie kciuków nie proszę, bo w takie rzeczy wierzyć nie zwykłam, ale myśleć i wspierać mentalnie można, a wręcz należy. Ot co.

A dziś sprawa gości weselnych. W Światowy Dzień Jazzu pytałam różne forumowiczki o stosunek do tej muzyki na weselu (ale o tym innym razem), i dostałam mądrą odpowiedź, którą tu zacytuję, jeśli autorka się nie obrazi: "Ja myślę, że najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na odwieczne pytanie: czy organizować wszystko pod swoje gusta, czy pod gusta gości?". 

Pytanie zapisuję na przyszłość, by nie umknęło, a dziś tylko pośrednio o tym. Na dwóch stronkach bowiem znalazłam dwie ciekawe propozycje tego, jak mile potraktować gości. Jedna to propozycja Bajkowych Chwil - z indywidualnie zaprojektowaną gumą do żucia dołączaną do posiłków, druga - niezbędniki dla gości zaprezentowane przez Przewodnik Młodej Pary. Ja więc myślę tak: dajmy im niezbędniki i gumy, ale muzyki i menu już do nich nie dostosowujmy!

PS A jeszcze jeden wpisik zamieszczony przez autorkę bloga Białe Inspiracje mnie dziś urzekł, więc wklejam: "Poza sukienką przecież nic nie mam! Ani majtek, ani butów, ani pomysłu na majtki, a tym bardziej na buty (...). Zawsze powtarzam: MAM najlepszego Narzeczonego… Jak na mnie to i tak wiele!" O tak! Takiej postawy winszuję. I z nią się utożsamiam.

1 komentarz:

  1. Niestety co do muzyki na weselu to uważam, że należy mieć na uwadzę zapraszanych gości.. bo zależy nam na tym, żeby oni na naszym weselu bawili się dobrze, a muzyka to główny wyznacznik czy wesele było "udane" czy nie..
    Niestety dobór odpowiedniej muzyki, żeby podobała się i nam i gościom, jest niezwykle trudny. Tymbradziej, jeśli goście są podzieleni ze względu na gusta muzyczne.
    Pozdrawiam :).

    OdpowiedzUsuń