piątek, 11 października 2013

F jak ... fryzura

No nic, zawiedliście, Moi Drodzy. Za mało zgłoszeń, za mało chętnych na niespodziankę! Jestem zmuszona przedłużyć termin do następnego piątku. I zmienić zasady! Oprócz 27% zniżki na usługi profesjonalnego zespołu "Mozaika" dorzucam jeszcze muzyczny "gratisik". Nie powiem jaki, bo to przecież miała być niespodzianka! No i leniwcy, wygraliście. Wystarczy podać jeden z blogowych tekstów, w którym pojawia się tytuł piosenki "Cudownych rodziców mam", i wysłać na adres 27sukienek@gmail.com. Szczegóły w mailu zwrotnym! A jeszcze TU była jedna podpowiedź.


Uff. No to wracamy do tytułu. Fryzura, Moje Miłe Panie. Aczkolwiek tak naprawdę to także ważny aspekt dla Panów - nie wystarczy bowiem się ostrzyc "na krótko" (bogiem a prawdą, większość mężczyzn po takim seansie odzyskuje swoją prawdziwą twarz dopiero po tygodniu). Trzeba dobrać fryzurę do swojego typu urody, a potem jeszcze ją odpowiednio ułożyć. Uwierzcie, Panny Młode to docenią. Jeśli zaś chodzi o fryzurę dla Pań, to - jak można się domyślić - temat jest obszerniejszy...

źródło

Włosy mogą być bowiem rozpuszczone, upięte, bądź lekko podpięte, a fryzura może być uwieńczona welonem na czubku głowy, z tyłu, albo w ogóle go pozbawiona. Najistotniejszą kwestią jest to, by fryzura pasowała do Was. I to nie tylko do Waszej sukni i innych dodatków (bo też!), ale przede wszystkim do Waszego typu urody.

Któraś z czytelniczek zarzuciła mi kiedyś, że jeśli ktoś lubi tapir, to niech sobie go zrobi, a nikomu nic do tego. I oczywiście miała rację. Jednak pytanie, z jakich względów Panna Młoda decyduje się na taką a nie inną fryzurę? Czy kieruje się modą, tym, że koleżanka się w tej fryzurze się dobrze prezentowała, czy może w takiej najlepiej się czuje (czytaj: wygląda)? Czasem potrzeba spojrzeć z zewnątrz (może usłyszeć radę od kogoś najbliższego), bo nie jest to łatwy wybór, a przecież dość istotny.

Po pierwsze, co wydaje się oczywiste, ale niestety nie zawsze takie jest, drobne dziewczyny najczęściej nie najlepiej prezentują się w zbyt okazałych czy to sukniach, czy to upięciach. Ich filigranowość zostaje przyćmiona, a one toną najogólniej mówiąc w nadmiarze. Dla takich Panien Młodych widziałabym delikatne fale (rozpuszczone włosy to jeden z trendów na 2014 rok), warkocze czy luźne, delikatne upięcia (królują w modzie w tym sezonie). I oczywiście kwiaty we włosach!

źródło

Po drugie, lepiej zbudowanym kobietom również niekoniecznie pasują tapiry i obszerne suknie (czyli wychodzi na to, że nikomu one nie służą?). Tu na przykład można postawić na klasykę i gładkie koki, które nota bene zdobędą wiosnę w nadchodzącym roku podatkowym.

Po trzecie wreszcie, fakt, że gładkie upięcie pasuje do takiej a nie innej sylwetki, nie oznacza, że pasuje na przykład do Twojego kształtu twarzy. Nie polecam go przykładowo Paniom o okrągłych twarzach czy wysokich czołach. Na koniec chcę tylko powiedzieć, żebyście Moje Drogie się dobrze pozastanawiały, posprawdzały i podoradzały. No bo warto.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz